top of page


Alle dem som IKKE har modtaget Jagthunden skal sende en mail til Kasserer Hanne Theilgaard på kasserer.eskdk@gmail.com med fulde navn og adresse.


Mailen vil blive videresendt til redaktøren Annemette som vil følge det op med distributørenPå forhånd tak!

Seneste blogindlæg

Se alle

Kære medlemmer i ESK

Klubben har et stort lager af gamle årbøger, helt tilbage fra 1970’erne. Vi vil gerne nedbringe lageret, så klubben bevarer et mindre antal af hver årgang i et ESK arkiv. Hvis du gerne vil have supple

Kære medlemmer i Engelsk Setter Klub i Danmark

På trods af flere opfordringer til klubbens medlemmer, har det ikke været muligt at finde en person, der vil overtage opgaven med at fremstille klubbens årbog. Vi ved, at klubbens årbog er en vigtig b

Comentarios


bottom of page