top of page
  • Forfatters billedeEngelsk Setter Klub

Poul Aagaard Sørensen har valgt at stoppe som redaktør på årbogen

Først og fremmest skal der lyde en kæmpe tak for det store arbejde Poul har udført igennem mange år med at lave klubbens årbog. Poul har med stor flittighed og omhu indsamlet billeder og informationer for at klubbens medlemmer kunne få en så god og fyldestgørende årbog som muligt.

 

En kæmpe tak skal lyde fra alle klubbens medlemmer for den indsats!

 

Det betyder at vi i klubben er på jagt efter en ny redaktør af årbogen. En der i samarbejde med Hans Peter Clausen vil sammensætte fremtidens årbog. 

 

Er der nogen i klubben der kunne tænke sig at påtage sig dette hverv for klubben og dets medlemmer må man meget gerne henvende sig til klubbens sekretær Kenneth Asmussen. Gerne på mail. Kennethasmussen@gmail.com eller tlf. 40252624

 

På forhånd tak!

 

Mvh.

Bestyrelsen

Seneste blogindlæg

Se alle

Kontingentopkrævning for 2024

Kontingentopkrævning er blevet sendt på mail eller brev i starten af januar. Hvis man ikke har modtaget den må man gerne henvende sig til mig. kasserer.eskdk@gmail.com Mange tak! Hanne

bottom of page