• Engelsk Setter Klub

Engelsk Setter Klub i Danmark søger ny redaktør til klubsiderne i bladet ”Jagthunden”

Tina og Arne Larsen, der i en årrække har været redaktør af klubbens sider af bladet Jagthunden har valgt at stoppe. Tina og Arne har gjort et flot stykke arbejde med klubbens sider og vi vil gerne takke for det gode arbejde.


Bladet udkommer 6 gange om året.


Vi søger derfor en ny redaktør for siderne. Siderne skal bestå af små interviews, portrætter, billeder, opslag om aktiviteter mm., men der er også en stor frihed til at udvikle videre på siderne.

Kunne det være noget for dig og står du med en lille redaktørdrøm, så må du meget gerne henvende dig til klubbens formand.


Henvendelse til:

Allan Nissen

Tlf. 51 15 15 75

Mail: allan-nissen@outlook.com

Seneste blogindlæg

Se alle

Bestyrelsen har holdt bestyrelsesmøde og har konstitueret sig som følger Formand: Allan Nissen Næstformand: Anders Varming Kasserer: Peer Clausen Sekretær: Kenneth Asmussen Line Clausen Svend Aage Vad

Først vil undertegnede gerne sige tak til Engelsk Setter klub i Danmark fordi de har valgt Anders Varming og undertegnede til at dømme fremtidens hunde i Engelsk Setter Klub – UKK Vi havde 10 engelske