top of page
  • Forfatters billedeEngelsk Setter Klub

Byd velkommen til vores nye redaktør af Engelsk Setter Klubs sider i "Jagthunden!

Det er med stor glæde at vi kan præsentere ny redaktør af ESK´s sider af "Jagthunden" Tag godt imod hende og send gerne artikler, små skriverier og historier, så vi sammen kan sørge for at vi får nogle spændende sider om vores klubs virke.


Send gerne til sc@kjls.dk


Her præsentere hun sig selv!

Jeg er blevet ny redaktør for ESK. De fleste af jer har sikkert allerede stiftet bekendtskab med mig rundt omkring i terrænet til diverse markprøver, eller i forbindelse med andet redaktørarbejde for Jagthunden. Jeg håber at klubbens medlemmer vil bidrage med deres oplevelser i klubregi, og I må meget gerne kontakte mig, hvis i får kendskab til noget der kunne være relevant at bringe på klubsiderne i Jagthunden.

De bedste hilsner

Sarah C. Clausen

Seneste blogindlæg

Se alle

Hermed forslag til vedtægtsændringer, der vil blive fremlagt på kommende Generalforsamling. Læs det gerne inden generalforsamlingen. Forslaget vil også blive trykt og uddelt på generalforsamlingen. Me

Vigtig info om bespisning og overnatning på Hovedprøven 2023 For at standkvarteret har mulighed for at planlægge værelser og bespisning beder vi om at alle følger dette, hvis man vil benytte sig af be

bottom of page