Mark og apporteringsprøver 2022

1 Tobølbjergs Sally Dk12289/2019, Mathias Larsen 
2 Brit Dk07560/2016, Øystein Grandorf 
3 Nordvestjyden's Odin Dk12268/2017, Kurt Nedergaard 
4 Pointmanns H-Winston Dk15042/2020 Anton Dahl

Placerede ved DM 2022

1 Tobølbjergs Sally Dk12289/2019, Mathias Larsen
2 Brit Dk07560/2016, Øystein Grandorf
3 Nordvestjyden's Odin Dk12268/2017, Kurt Nedergaard
4 Pointmanns H-Winston Dk15042/2020 Anton Dahl

1. VK Brit v/Øystein Grandorf
2. VK Setterlandets Pil v/Søren Gottfredsen
3. VK Nordvestjydens Odin v/Kurt Nedergaard
4. VK Drongstrups E. Bessie v/Lars Drongstrup
5. VK Tobølbjergs Sus v/Søren Gottfredsen
6. VK Nordvestjydens Petit v/Anton Dahl
ESK ønsker stort tillykke til alle placerede hunde

ESK Efterårsvinderklasse 2022

1. VK Brit v/Øystein Grandorf
2. VK Setterlandets Pil v/Søren Gottfredsen
3. VK Nordvestjydens Odin v/Kurt Nedergaard
4. VK Drongstrups E. Bessie v/Lars Drongstrup
5. VK Tobølbjergs Sus v/Søren Gottfredsen
6. VK Nordvestjydens Petit v/Anton Dahl
ESK ønsker stort tillykke til alle placerede hunde

2. pr Drongstrups Diaz Fører Lars Drongstrup. 
1. pr. Skedoms Black Jack  fører Allan Olesen

Brugsprøve ved Bredebro 19. september

2. pr Drongstrups Diaz Fører Lars Drongstrup.
1. pr. Skedoms Black Jack fører Allan Olesen

UK:
1. Pr Fugledes Essie v. Flemming Fille Sørensen Flemming
1. Pr Norrsetter SIO Betty Blue v. Henrik Maltbæk
1. Pr Scara v. Kristiane W Messel 
1. Pr Nordvestjydens Runa v. Kurt Nedergaard 
1. Pr Black Luckys Ranger v. Søren Mulvad Johansen 
1. Pr Aulumboens T-Frøya v. Morten Petersen
ÅK:
1. Pr Aulumboens Q-Cody v. Steen Thomasberg
2. Pr Norrsetter SO Shot v. Flemming Fille Sørensen
2. Pr Liv v. Kristiane W Messel

SJD prøve ved Holsted 3. september

UK:
1. Pr Fugledes Essie v. Flemming Fille Sørensen Flemming
1. Pr Norrsetter SIO Betty Blue v. Henrik Maltbæk
1. Pr Scara v. Kristiane W Messel
1. Pr Nordvestjydens Runa v. Kurt Nedergaard
1. Pr Black Luckys Ranger v. Søren Mulvad Johansen
1. Pr Aulumboens T-Frøya v. Morten Petersen
ÅK:
1. Pr Aulumboens Q-Cody v. Steen Thomasberg
2. Pr Norrsetter SO Shot v. Flemming Fille Sørensen
2. Pr Liv v. Kristiane W Messel

2. Pr ÅK Malstarbodarna Skye v. Brian Hinge Krog 
2. Pr ÅK Pvn's Ramses v. Poul Valdemar Nielsen 
1. Pr ÅK Hagalidens Sweet Duck v. Erling Clausen 
1. PR UK Senja's Coda v. Thomas Bang Clausen

Kvalitetsklasse ved Holsted 10. september

2. Pr ÅK Malstarbodarna Skye v. Brian Hinge Krog
2. Pr ÅK Pvn's Ramses v. Poul Valdemar Nielsen
1. Pr ÅK Hagalidens Sweet Duck v. Erling Clausen
1. PR UK Senja's Coda v. Thomas Bang Clausen

1 pr. UK til Vestsalling Zacho v. Kristian Fly

Kvalitetsklasse ved Holsted 11. september

1 pr. UK til Vestsalling Zacho v. Kristian Fly

1. Pr. Black Luckys Oden v. Søren Mulvad Johansen 
1. Pr Black Luckys Ranger v. Søren Mulvad Johansen 
1. Pr  Top Point Scott v. Carsten Fredslund Jensen 
1. Pr Vilslev Nilsson v. Heike Sporleder 
1. Pr Vallunds Pat v. Aksel Spangsberg 
1. Pr Setter Landet's DK Lui v. Robert Paulsen 
2. Pr Nordvestjydens Petit v. Anton Dahl 
2. Pr Bjergagers Zika v. Anders Find Andersen

SJD brugsprøve ved Holsted

1. Pr. Black Luckys Oden v. Søren Mulvad Johansen
1. Pr Black Luckys Ranger v. Søren Mulvad Johansen
1. Pr Top Point Scott v. Carsten Fredslund Jensen
1. Pr Vilslev Nilsson v. Heike Sporleder
1. Pr Vallunds Pat v. Aksel Spangsberg
1. Pr Setter Landet's DK Lui v. Robert Paulsen
2. Pr Nordvestjydens Petit v. Anton Dahl
2. Pr Bjergagers Zika v. Anders Find Andersen

1 AK Tobølbjergs Sally v Mathias Larsen

SJD prøven på Tuse Næs 4. september

1 AK Tobølbjergs Sally v Mathias Larsen

2. pr ÅK Sikas Puk v. Egon Dynesen

SJDs prøve ved Gl.Toftegaard

2. pr ÅK Sikas Puk v. Egon Dynesen

1. pr. UK.  Christina Bak og Enya 
1. pr. AK. Øystein Grandorf og Brit

SJDs prøve på Tuse Næs 11. september

1. pr. UK. Christina Bak og Enya
1. pr. AK. Øystein Grandorf og Brit

2. pr. Brit m/Øystein Grandorf  
1. pr. Sisto m/Jan Andreasen med en 

Sisto er hermed i dag blevet Jagtchampion

SJD’s Brugsprøve ved Egemarke Gods i Føllenslev 17.september

2. pr. Brit m/Øystein Grandorf
1. pr. Sisto m/Jan Andreasen med en

Sisto er hermed i dag blevet Jagtchampion

DK05792/2021	Kiwi Line's Ivy	Irsk Setter				
DK13708/2021	Nordvestjyden's Sam	Engelsk Setter				
DK02848/2020	Tobølbjergs Tinga	Engelsk Setter				
DK03875/2021	Lab Dams Indy	Labrador Retriever				
DK02849/2020	Tobølbjergs Tamara	Engelsk Setter
Firecrest Alba FT Spaniel

Apporteringsprøve Holbæk 9.8.22

DK05792/2021 Kiwi Line's Ivy Irsk Setter
DK13708/2021 Nordvestjyden's Sam Engelsk Setter
DK02848/2020 Tobølbjergs Tinga Engelsk Setter
DK03875/2021 Lab Dams Indy Labrador Retriever
DK02849/2020 Tobølbjergs Tamara Engelsk Setter
Firecrest Alba FT Spaniel

Becki Kleiner Münsterländer v/Niels Christian Beck 
Lammefjorden's Pablo	Engelsk Setter v/Diana Gale Heilede 
Puggårds Bambus	Kleiner Münsterländer v/Jørgen Gregers Poulsen 
Pvn's Ramses Breton v/Poul Valdemar Nielsen
Q Kleiner Münsterländer v/Palle Jensen
Remkilens U-Wicklow	Irsk Setter v/Brian Hinge Krogh 
Senja's C. Estavana	Engelsk Setter	v/Camilla Clausen
Senja's Chicago Party Engelsk Setter v/Gert Clausen	
Sikas Mie Engelsk Setter v/Gert Clausen
Ss Victor Gordon Setter v/Søren Brøndum Thygesen

ESKs apporteringsprøve ved Gørding 24.7.2022

Becki Kleiner Münsterländer v/Niels Christian Beck
Lammefjorden's Pablo Engelsk Setter v/Diana Gale Heilede
Puggårds Bambus Kleiner Münsterländer v/Jørgen Gregers Poulsen
Pvn's Ramses Breton v/Poul Valdemar Nielsen
Q Kleiner Münsterländer v/Palle Jensen
Remkilens U-Wicklow Irsk Setter v/Brian Hinge Krogh
Senja's C. Estavana Engelsk Setter v/Camilla Clausen
Senja's Chicago Party Engelsk Setter v/Gert Clausen
Sikas Mie Engelsk Setter v/Gert Clausen
Ss Victor Gordon Setter v/Søren Brøndum Thygesen

Melsgårds X Eirene v/Allan Nissen vinder af unghundepokalen
Tobølbjerg’s Signe v/Hanne Aae Theilgaard vinder af åbenklasse & Sjællandspokalen. 
Borums Q Freja v/Tina Larsen vandt den udvidede apporteringsdyst.
Sydåens Dirch v/Camilla Muusmann blev bedste ikke-engelske setter.

ESKs apporteringsprøve ved Kirke Stillinge 10.7.2022

Melsgårds X Eirene v/Allan Nissen vinder af unghundepokalen
Tobølbjerg’s Signe v/Hanne Aae Theilgaard vinder af åbenklasse & Sjællandspokalen.
Borums Q Freja v/Tina Larsen vandt den udvidede apporteringsdyst.
Sydåens Dirch v/Camilla Muusmann blev bedste ikke-engelske setter.

Aulumboens R-Kikkie/Marrit Stærkær
ØstKystens Bob/Harris Jensen
Heegårds Max/Harris Jensen
Lammefjordens Baloo/Henning klokker
Midtfyns Liva (pokalvinder)/Anders Varming
Black Jack/Allan Olesen
Tobølbjergs Signe/Hanne Teilgaard
Sikas Paw/H.P. Clausen
Sikas Pyt/Phillip Boelsgaard

Fynske apporteringsprøve ved Svend Buchhave lørdag 9/7

Aulumboens R-Kikkie/Marrit Stærkær
ØstKystens Bob/Harris Jensen
Heegårds Max/Harris Jensen
Lammefjordens Baloo/Henning klokker
Midtfyns Liva (pokalvinder)/Anders Varming
Black Jack/Allan Olesen
Tobølbjergs Signe/Hanne Teilgaard
Sikas Paw/H.P. Clausen
Sikas Pyt/Phillip Boelsgaard

Ally IS v. Helle Høst Madsen
Vallund Qerim ES v. Aksel Spangsbjerg
Sisto ES v. Jan Andreasen
Nala KLM v. Jens Pedersen
Senjas z edit v. Søren Radmer
Tobølbjergs Tara v. Allan Nissen
Æblevangens Flanigan IS v. Helle Høst Madsen
Lilholts Lab. Melvin Lab v. Eddie Jensen
Nordvestjydens Sejr ES v. Poul Aagard Sørensen
Senjas Coda ES v. Thomas Clausen
Senjas Tommy Gun ES v. Erling Clausen
Senjas Ztorm ES v. Erling Clausen
Søndag bestod følgende hunde
MadameCurie ES. v. Vibeke Brøndum
Sisto ES v. Jan Andreasen

Følgende hunde bestod apporteringsprøven ved ESK familieweekend 25.06.2022

Ally IS v. Helle Høst Madsen
Vallund Qerim ES v. Aksel Spangsbjerg
Sisto ES v. Jan Andreasen
Nala KLM v. Jens Pedersen
Senjas z edit v. Søren Radmer
Tobølbjergs Tara v. Allan Nissen
Æblevangens Flanigan IS v. Helle Høst Madsen
Lilholts Lab. Melvin Lab v. Eddie Jensen
Nordvestjydens Sejr ES v. Poul Aagard Sørensen
Senjas Coda ES v. Thomas Clausen
Senjas Tommy Gun ES v. Erling Clausen
Senjas Ztorm ES v. Erling Clausen
Søndag bestod følgende hunde
MadameCurie ES. v. Vibeke Brøndum
Sisto ES v. Jan Andreasen

Nordvestjydens Sep v. Kenneth Rokkjær Svenningensen. 
Nordvestjydens Pele v. Gunner Brøndum Christensen. 
Nordvestjydens Sejr v. Poul Aagaard Sørensen.

Apporteringsprøve på DGSK prøve på Mors. 12. juni

Nordvestjydens Sep v. Kenneth Rokkjær Svenningensen.
Nordvestjydens Pele v. Gunner Brøndum Christensen.
Nordvestjydens Sejr v. Poul Aagaard Sørensen.

1.V  Aulumboens R-Vera fører Anders Christian Nielsen
2.V  Dreamzikas Akia fører Anders Find Andersen
3.V Nordvestjydens Zepp fører Kenneth R. Svenningsen
4.V  Senja´s Cuba Cocktail fører Sarah Cecilie Clausen
5.V Furore Ice fører Jostein Grav

UKK på ESKs Hovedprøve 2022

1.V Aulumboens R-Vera fører Anders Christian Nielsen
2.V Dreamzikas Akia fører Anders Find Andersen
3.V Nordvestjydens Zepp fører Kenneth R. Svenningsen
4.V Senja´s Cuba Cocktail fører Sarah Cecilie Clausen
5.V Furore Ice fører Jostein Grav

1.V. Senja´s Z. Edit fører Søren Radmer
2.V  Herrskapets Xport fører Thorbjørn Riis
3.V  Sikas Gry fører Hans Peter Clausen
4.V  Setter Landet´s DKPil fører Søren Gottfredsen
5.V  Bjergagers Tage fører Aksel Spangsberg
6.V  Senja´s Tessa fører Allan Højrup

Vinderklasse på ESKs Hovedprøve 2022

1.V. Senja´s Z. Edit fører Søren Radmer
2.V Herrskapets Xport fører Thorbjørn Riis
3.V Sikas Gry fører Hans Peter Clausen
4.V Setter Landet´s DKPil fører Søren Gottfredsen
5.V Bjergagers Tage fører Aksel Spangsberg
6.V Senja´s Tessa fører Allan Højrup

Fredag
2. pr UK Senja's Coda v. Thomas Clausen
1. pr UK Furore Ice v. Søren Gottfredsen
2. pr ÅK Lammefjordens Baloo v. Henning Klokker
2. pr ÅK Lammefjordens Scarlett v. Asger Mogensen
3. pr UK Tverrfjellets UFO v. Eskild Bothner
1. pr UK Nordvestjydens Sam v. Jan Marinussen
1. pr ÅK Tobølbjergs Sir v. Claus Christensen
1. pr ÅK Skedoms Q Black Jack v. Allan Olesen
2. pr ÅK  Kongsvoldrypas Maximus v. Arne Larsen
2. pr ÅK Bjôrås Erik v. Bjørn Danås
1. pr UK Raketten Liv du Bois de la Hulaine v. Ingrid Kristiane Waarøe
Lørdag
1. pr ÅK Drongstrups E. Diaz v. Lars Drongstrup
2. pr ÅK Lammefjordens Scarlett v. Asger Mogensen
2. pr ÅK Lammefjordens Baloo v. Henning Klokker
1. pr ÅK Kongsvoldrypas Maximus v. Arne Larsen
1. pr UK Raketten Liv du Bois de la Hulaine v. Ingrid Kristiane Waarøe
1. pr UK Trøgasets Flight v. Ole Kaj Frank
1. pr ÅK Bjôrås Erik v. Bjørn Danås
1. pr ÅK Nordvestjydens Lilje v. Allan Bak
2. pr UK Furore Ice v. Søren Gottfredsen
1. pr UK Nordvestjydens Sejr v. Poul Aagaard Sørensen

Ungdomsklasse og Åbenklasse på ESK´s Hovedprøve 2022

Fredag
2. pr UK Senja's Coda v. Thomas Clausen
1. pr UK Furore Ice v. Søren Gottfredsen
2. pr ÅK Lammefjordens Baloo v. Henning Klokker
2. pr ÅK Lammefjordens Scarlett v. Asger Mogensen
3. pr UK Tverrfjellets UFO v. Eskild Bothner
1. pr UK Nordvestjydens Sam v. Jan Marinussen
1. pr ÅK Tobølbjergs Sir v. Claus Christensen
1. pr ÅK Skedoms Q Black Jack v. Allan Olesen
2. pr ÅK Kongsvoldrypas Maximus v. Arne Larsen
2. pr ÅK Bjôrås Erik v. Bjørn Danås
1. pr UK Raketten Liv du Bois de la Hulaine v. Ingrid Kristiane Waarøe
Lørdag
1. pr ÅK Drongstrups E. Diaz v. Lars Drongstrup
2. pr ÅK Lammefjordens Scarlett v. Asger Mogensen
2. pr ÅK Lammefjordens Baloo v. Henning Klokker
1. pr ÅK Kongsvoldrypas Maximus v. Arne Larsen
1. pr UK Raketten Liv du Bois de la Hulaine v. Ingrid Kristiane Waarøe
1. pr UK Trøgasets Flight v. Ole Kaj Frank
1. pr ÅK Bjôrås Erik v. Bjørn Danås
1. pr ÅK Nordvestjydens Lilje v. Allan Bak
2. pr UK Furore Ice v. Søren Gottfredsen
1. pr UK Nordvestjydens Sejr v. Poul Aagaard Sørensen

1. pr. ÅK Melsgård AM Alta
1. pr ÅK Tobølbjergs Sally v. Mathias Larsen		 
2. pr. ÅK Kongsvoldrypas v. Arne Larsen

DGSK 100 ÅRS JUBILÆUM 25.3.2022

1. pr. ÅK Melsgård AM Alta
1. pr ÅK Tobølbjergs Sally v. Mathias Larsen
2. pr. ÅK Kongsvoldrypas v. Arne Larsen

1. pr UK Dreamzikas Akia v. Anders Find Andersen

DGSK 100 ÅRS JUBILÆUM 25.3.2022

1. pr UK Dreamzikas Akia v. Anders Find Andersen

1. pr. ÅK Tobølbjergs Loke v. Poul Erik Dahl		 
2. pr. ÅK Nordvestjyden's Petit v. Anton Dahl
1. pr. UK Dreamzikas Akia v. Anders Find Andersen

DGSK 100 ÅRS JUBILÆUM 24.3.2022

1. pr. ÅK Tobølbjergs Loke v. Poul Erik Dahl
2. pr. ÅK Nordvestjyden's Petit v. Anton Dahl
1. pr. UK Dreamzikas Akia v. Anders Find Andersen

1. pr. UK Østkysten's Lh Bob v. Harris Jensen

DGSK 100 ÅRS JUBILÆUM 23.3.2022

1. pr. UK Østkysten's Lh Bob v. Harris Jensen

1 VK CACIT  ES Sisto / Jan Andreasen
2 VK CK IS Vilslevs Zoe / Flemming Vilslev
3. VK P ISA / Allan Bredsgård
4 VK IS Bjerkaasens Siff / Heidi Nørgaard Jensen
5 VK P Fugledes Chack / Flemming Fille Sørensen
6 VK GS Sydåens Zigzag ved Marie Mulvad Fransson og Søren Mulvad Johansen fører.

DGSK’s 100 Års jubilæumsvinderklasse

1 VK CACIT ES Sisto / Jan Andreasen
2 VK CK IS Vilslevs Zoe / Flemming Vilslev
3. VK P ISA / Allan Bredsgård
4 VK IS Bjerkaasens Siff / Heidi Nørgaard Jensen
5 VK P Fugledes Chack / Flemming Fille Sørensen
6 VK GS Sydåens Zigzag ved Marie Mulvad Fransson og Søren Mulvad Johansen fører.

1. VK CK Troldmarkens Jill-Sif								 
2. VK Danguns Panzar

SJDs int. vinderklasse ved Herning 22.3.2022

1. VK CK Troldmarkens Jill-Sif
2. VK Danguns Panzar

1. pr ÅK Tobølbjergs Naughty

DBK Hovedprøve 19.3.2022

1. pr ÅK Tobølbjergs Naughty

2. pr. ÅK Nordvestjyden's Lilje v. Allan Bak

SJDs prøve i Thy - engelske 14.3.2022

2. pr. ÅK Nordvestjyden's Lilje v. Allan Bak

1. pr ÅK Tobølbjergs Tara v/ Allan Nissen
3. pr ÅK Tobølbjergs Tamara
1. pr. UK Aulumboens Ronja
1. pr. ÅKTobølbjergs Sally v. Mathias Lassen
1. pr ÅK Tobølbjergs Signe v. Hanne Theilgård

DJ prøve ved Tuse Næs 13.3.2022

1. pr ÅK Tobølbjergs Tara v/ Allan Nissen
3. pr ÅK Tobølbjergs Tamara
1. pr. UK Aulumboens Ronja
1. pr. ÅKTobølbjergs Sally v. Mathias Lassen
1. pr ÅK Tobølbjergs Signe v. Hanne Theilgård

2. pr UK Senja's Coda
1. pr. UK Senja's Cava Blanc
1. pr. ÅK Vallunds Pat

SJDs prøve ved Holsted 13.3.2022

2. pr UK Senja's Coda
1. pr. UK Senja's Cava Blanc
1. pr. ÅK Vallunds Pat

1. UK Italian Chili

SJDs prøve ved Hjallerup 13.3.2022

1. UK Italian Chili

1. VK m Cacit Kenzo B v/Thomas Klit
2. VK Klintholms D. Asko ES v/Jan Marinussen
3. VK. Æblevangen Flanigan v/Allan Nissen	
4. VK P Niholys Bess 
5. VK IS Irish Power Game's Adeen
6. VK ES Danceætten's Leroy De Malou

International Vinderklasse Tuse Næs 10.3.2022

1. VK m Cacit Kenzo B v/Thomas Klit
2. VK Klintholms D. Asko ES v/Jan Marinussen
3. VK. Æblevangen Flanigan v/Allan Nissen
4. VK P Niholys Bess
5. VK IS Irish Power Game's Adeen
6. VK ES Danceætten's Leroy De Malou

1. pr UK Nordvestjyden's Runa m. Limfjordspokal

SJDs Nordjyske prøve ved Gl. Toftegaard 6.3.2022

1. pr UK Nordvestjyden's Runa m. Limfjordspokal

2. pr. UK Furore Ice	v. Søren Gottfredsen

SJDs prøve ved Dalbyover 6.3.2022

2. pr. UK Furore Ice v. Søren Gottfredsen

1. pr. UK Senja's Cava Blanc v. Erling Clausen

SJDs Midtjyske prøve 6.3.2022

1. pr. UK Senja's Cava Blanc v. Erling Clausen

2. pr. ÅK Tobølbjergs Tara	v/Allan Nissen
1. pr UK Aulumboens Ronja	
2. pr ÅK Lammefjorden's Scarlett v/Asger Mogensen
2. pr. ÅK Tobølbjergs Sally v. Mathias Larsen

SJDs prøve ved Tuse Næs 6.3. 2022

2. pr. ÅK Tobølbjergs Tara v/Allan Nissen
1. pr UK Aulumboens Ronja
2. pr ÅK Lammefjorden's Scarlett v/Asger Mogensen
2. pr. ÅK Tobølbjergs Sally v. Mathias Larsen

1. pr. ÅK Tobølbjergs Smilla

SJDs prøve ved Hørning 5.3.2022

1. pr. ÅK Tobølbjergs Smilla


2. V. CK Tobølbjergs L-Sus v/Søren Gottfredsen
3. V CK Bjerndrup's Neagu	v/Sv, Aage Vad
4. V Nordvestjyden's Petit v/Anton Dahl

SJD Internationale Vinderklasse ved Assens 5.3.2022


2. V. CK Tobølbjergs L-Sus v/Søren Gottfredsen
3. V CK Bjerndrup's Neagu v/Sv, Aage Vad
4. V Nordvestjyden's Petit v/Anton Dahl

1.V m. CK Ask v. Erling Clausen 
4.V Nadim v. Jens Aage Madsen 
5.V Drongstrups Bessie v. Lars Drongstrup 
6.V Herrskapets Xport v. Thorbjørn Riis

SJD Vinderklassen Holstedafdelingen 15/3 2022

1.V m. CK Ask v. Erling Clausen
4.V Nadim v. Jens Aage Madsen
5.V Drongstrups Bessie v. Lars Drongstrup
6.V Herrskapets Xport v. Thorbjørn Riis

1. pr. ÅK Senja's Z. Edit 
1. pr. ÅK Tobølbjergs Speedy Gonzales	 v/Allan Nissen
2. pr. ÅK Hagalidens Sweet Duck v. Erling Clausen

SJDs prøve ved Holsted 5.3.2022

1. pr. ÅK Senja's Z. Edit
1. pr. ÅK Tobølbjergs Speedy Gonzales v/Allan Nissen
2. pr. ÅK Hagalidens Sweet Duck v. Erling Clausen

1. P Bredsgaards Diana
2. P Ringlias Black Lady
3. ES Nordvestjydens Runs
4. IS Norrsetter SO Billy Jean
5. IS Norrsetter SIO Betty Blue
6. ES Tobølbjergs Tara

De placerede hunde Dansk Jagthunde Derby 2022

1. P Bredsgaards Diana
2. P Ringlias Black Lady
3. ES Nordvestjydens Runs
4. IS Norrsetter SO Billy Jean
5. IS Norrsetter SIO Betty Blue
6. ES Tobølbjergs Tara

1. v GS. Pointmanns H-Winston V. Søren Thygesen
2. v. ES Tobølbjergs Sus v. Søren Gottfredsen
3. v. ES Bjerndrups Neagu v. Svend Aage Vad
4. v ES Nordvestjydens Petit v. Anton Dahl
5. v P Fugledes Bird v. Flemming  Fuglede Jørgensen

Vinderklasse ved Assens 5.3.2022

1. v GS. Pointmanns H-Winston V. Søren Thygesen
2. v. ES Tobølbjergs Sus v. Søren Gottfredsen
3. v. ES Bjerndrups Neagu v. Svend Aage Vad
4. v ES Nordvestjydens Petit v. Anton Dahl
5. v P Fugledes Bird v. Flemming Fuglede Jørgensen

1. UK, ES Østkystens Bob, v. Harris Jensen.
1. UK, ES Aulumboens R- Martel, v. Lars Nielsen Pokalvinder
1. UK, IS Kiwi Line´s Code Red, v. Jan Justesen
1. ÅK Breton Aulumboens Q-Salut v. Torben Møller
1. ÅK ES Sikas Gry, v. H. P. Clausen
IFF UK, IS Kiwi Line´s Era, v. Frank Krøyer

Præmierede hunde på Sydfynsprøven 4.3.2022

1. UK, ES Østkystens Bob, v. Harris Jensen.
1. UK, ES Aulumboens R- Martel, v. Lars Nielsen Pokalvinder
1. UK, IS Kiwi Line´s Code Red, v. Jan Justesen
1. ÅK Breton Aulumboens Q-Salut v. Torben Møller
1. ÅK ES Sikas Gry, v. H. P. Clausen
IFF UK, IS Kiwi Line´s Era, v. Frank Krøyer