Mark og apporteringsprøver 2021

Apporteringsprøve Kirke Stillinge 2021

Tobølbjergs Sally v/ Mathias Larsen
Lammefjordens Kaidu v/John Bak
Kongvoldsdrypas Maximus v/Arne Larsen
Lammefjordens Luckys Luke v/Klaus Olsen
Lammefjordens Mini v/Klaus Olsen

apporteringsprøve på Fyn 2021

Midtfyns Liva/Anders Varming. 30 point og pokalvinder.
Lammefjordens Baloo /Henning klokker. 28 point og 2. Vinder

Apporteringsprøven ved Gudumkær 26.06.21

ES Sisto v/Jan Andreasen bestået
Senja´s A Tommy Gun bestået
Nadim v/Jens Aage Madsen bestået og vinder af prøven
Østkystens LH Bob v/Harris Jensen bestået
Tobølbjergs N-Frey v/Poul Aagaard Sørensen bestået
Bjergagers Roma v/Erling Clausen bestået
Greenspot v/Sarah Clausen bestået

Mesterskabsprøven forår 2021

1. Vinder med CK B Louis v Allan Rasmussen
2. Vinder med CK IS Vilslevs Nemo v Erling Wagner Christensen
3. Vinder med CK ES Tobølbjergs Noughty v Thomas Dahl Klit
4. Vinder IS Irish Power Games Adeen v Ole Emde Schmidt
5. Vinder P Spurvefugldalen Teddy v Martin Mortensen

På SJD”s Vinderklasse ved Kalundborg blev de placerede

1vinder med CK og cacit IS Æblevangens Flanigan
2 vinder med CK og R-cacit B Loui
3 vinder med CK ES Tobølbjergs Sus
4 vinder med CK IS Æblevangen Evian
5 vinder ES Setterlandet DKPil
6 Vinder ES Ask

UKK 2021

1 v Tobølbjergs Sally v. Mathias Larsen
2 v Tobølbjergs Smilla v. Ole Andersen
3 v Tobølbjergs Stark v. Tue Iversen
4 v Sikas Gry v. Hans Peter Clausen
5 v Senjas Zibo v. Thomas Olsen

Vinderklasse ESK Hovedprøve

1 v med ck Klintholms Asko v. Jan Marinussen
2 vmed ck Nordvestjydens Odin v. Kurt Nedergaard
3 v med ck Danguns Panzer v. Kent Høegh
4 v med ck Tobølbjerg Loke v. Poul Erik Dahl
5 v Bjerndrups Bæver v. Hans Jørgen Mogensen
6 v Nordvestjydens Java v. Kurt Nedergaard

ESK Hovedprøve 27.3.21

2. pr. UK Senja's Amigo v. Morten Hellbrandt
1. pr. UK Vajskær Fonzies Fie v. Linda Clammesen
2. pr. UK Vallunds Per v. Aksel Spangsberg
2. pr. ÅK Setterlandets Lui v. Robert Clausen

ESK Hovedprøve fredag d. 26.3.21

1. pr UK Aulumboens R-Martel v. Jan Nielsen
1. pr. UK Aulumboens Ronja v. Tonny Nowak Ventrup
1. pr. UK Kiwi Line's Advocado v. Jan Lorentsen
1. pr. UK Kongsvoldrypas Maximus v. Arne Larsen
1. pr. UK Lammefjorden's Kaidu v. John Bak
1. pr. UK Kiwi Line's Papaya v. Jan Lorentsen
1. pr. ÅK Tobølbjergs O - Dylan v. Claus M. Nielsen
2. pr. ÅK Lammefjorden's Scarlett v. Asger Mogensen
1. pr. ÅK Settermosen Devil v. Frank Krøyer

SJD’s vinderklasse ved Herning 24.3.21

1.v CK CACIT B Lukas v/ Lene Kaufmann
2.v CK Rambo II De Casa Ato v/ Poul Valdemar Nielsen
3.v CK IS Heggelifjellets Rex v/ Knud Hansen
4.v ES Nordvestjyden’s Jawa v/ Kurt Nedergaard
5.v ES Tobølbjerg’s Lamison v/ Allan Nissen

Vk Aulum/Mejrup 24.3.21

1 v ck B Liva v. Thomas klit
2 v ES Dancesætters Legrey de Malou v. Anders Due
3 v IS Kaselyckans Fire v. Brian Krog
4 v B Kenzo v. Thomas Klit
5 v B Lilli Du Bois Courcol v.Torbjörn Rantanen Lund-Nielsen

DISK hovedprøve 21.3.21

1.pr UK ES Tobølbjergs Sally v/ Mathias Larsen
1.pr UK ES Lammefjorden’s Kaidu v/ John Bak
1.pr UK ES Nordvestjydens Pinto v/ Kent Høegh Larsen
1.pr ÅK ES Senja's Yatzy v/ Thomas Bang Clausen Samme
1.pr UK ES Vallunds Pat v/ Aksel Spangsberg
1.pr UK ES Lammefjordens Baloo v/ Henning Klokker
1.pr UK ES Lammefjordens Seier v/ Peer V Clausen
1.pr UK ES Senjas Zibo v/ Thomas W. Olsen