Mark og apporteringsprøver 2020

Præmierede ved SJDs markpøve ved Ølgod 8.9.20

1. ÅK. ES Jaktstormens Asarek v/Morten Petersen
1. UK. ES Senja's Yatzy v/Thomas Bang Clausen
1. UK. ES Tobølbjergs Sara v/Henrik Larsen
1. UK B Pax v/Thomas Klit
2. ÅK B Grand’s Uniq M. Sigi v/Jens Ole Jensen

Præmierede ved DJ´s markpøve ved Vildbjerg 6.9.20

1.pr UK Tobølbjergs Stark v/Tue Iversen

1pr. UK Tex v/Aksel Spangsberg

1.pr UK Setterlandets Carlos v/Kenneth Asmussen

Præmierede ved DJ´s markpøve ved Ålbæk 5.9.20

1.pr ÅK Kleopatra v/Ole Kai Frank

1.pr UK Setterlandets Lui v/Robert Paulsen

Præmierede ved DJ´s markpøve ved Ålbæk 4.9.20

3. pr. ÅK Vestsallings Cora v/ Kristian Fly

1. pr UK Setterlandets Carlos v/ Kenneth Asmussen

Beståede hunde ved ESK Apporteringsprøve på Fyn 9.8.2020

Lammefjorden's Baloo ES v/Henning Klokker

Midtfyn's D. Cato ES v/Ove Madsen

Spurvfugldalens Unni P v/Carsten Fredslund Jensen

Benji ES v/Line Clausen

Heggelifjellets Rex IS v/Knud Hansen

Beståede hunde ved ESK Apporteringsprøve ved Gørding 19.07.20

Bjergagers Roma Engelsk Setter V/Sarah Jensen

Chumani Vom Brede Grosser Münsterländer V/Uffe Jensen

Drongstrup E. Bessie Engelsk setter V/Lars Drongstrup

Karmdal Norma Ruhåret hønsehund V/Ole Kørvel

Laika Kleiner münsterländer V/Finn Jacobsen

Melsgård V. Zeus Engelsk setter V/Jane Mortensen

Setter Landet´s Carlos Engelsk setter V/Kenneth Asmussen

Setter Landet´s Lui Engelsk setter V/Robert Paulsen Pokalvinder

Sikas Puk Engelsk setter V/Anne Boelsgaard

Tjæreborgegnens Amazing Chanel Kleiner münsterländer V/Kurt Pedersen

Æblevangen Flanigan Irsk Setter V/Helle Høst-Madsen

Milla Labrador V/Emil Møller

Beståede hunde ved ESK Apporteringsprøve ved Kirke Stillinge Jagtforening 12.7.20

Ally IS V/Helle Høst-Madsen

Aulumboens Nuga Breton V/Kristian Bulow Jensen

Bess Engelsk setter V/Ole Knudsen

Effie Kleiner münsterländer V/Dag Boien Højvig

Gaio Labrador Retriever V/Gitte Haue

Hegnsager Idun Labrador retriever V/Jane Dam

Kongsvoldrypas Maximus Engelsk setter V/Arne Larsen

Lab Dams Debbi Labrador retriever V/Jane Dam

Lammefjorden's Pablo Engelsk Setter V/Diana Gale Heilede

Lammefjorden's Sandie Engelsk setter V/Asger Mogensen

Midtfyn's D. Lucky Engelsk setter V/Jane Dam

Æblevangen Evian Irsk setter V/Christina Bak

Æblevangen Flanigan Irsk Setter V/Helle Høst-Madsen

Beståede hunde ved ESK Apporteringsprøve ved Gudumkær 4.7.20

Alsbjergs Alma Engelsk Pointer V/ Søren Alsbjerg

Bjerndrup's Zico ES V/Gunner Brøndum Christensen

Boelsgaard's M Sejr P V/ Tom Boelsgaard Hansen

Familien Møgelhøj´s Emmy RH V/Torben Haugaard

Herrskapets Xport ES V/ Thorbjørn Riis

Luna ES V/ Jens Aage Madsen

Mac Du Bois Courcol B V/Jan Nielsen

Nadim ES V/Jens Aage Madsen Prøvens bedste hund

Rex ES V/Kenneth Rokkjær Svenningsen

Senja's A Tommy Gun ES V/Patrick Eggers

Sisto ES V/Jan Andreasen

Vallunds Prestige Av Danceættens ES V/Poul Thomsen

Vestsalling Cora ES V/Kristian Fly

Zinfandel IS V/Svend Aage Vad

Beståede hunde ved ESK Apporteringsprøve ved Gudumkær 4.7.20

Alsbjergs Alma Engelsk Pointer V/ Søren Alsbjerg

Bjerndrup's Zico ES V/Gunner Brøndum Christensen

Boelsgaard's M Sejr P V/ Tom Boelsgaard Hansen

Familien Møgelhøj´s Emmy RH V/Torben Haugaard

Herrskapets Xport ES V/ Thorbjørn Riis

Luna ES V/ Jens Aage Madsen

Mac Du Bois Courcol B V/Jan Nielsen

Nadim ES V/Jens Aage Madsen Prøvens bedste hund

Rex ES V/Kenneth Rokkjær Svenningsen

Senja's A Tommy Gun ES V/Patrick Eggers

Sisto ES V/Jan Andreasen

Vallunds Prestige Av Danceættens ES V/Poul Thomsen

Vestsalling Cora ES V/Kristian Fly

Zinfandel IS V/Svend Aage Vad

ESK Apporteringsprøve ved Tappernøje 14.6.20

IS Æblevangens Goldie v. Per Christophersen Bestået med 22 p.

IS Ally v. Allan Nissen Bestået med 22 p.

IS Amabile v. Allan Nissen Bestået med 26 p.

ES Klintholms D. Asta v. Mette Kühl Bestået med 28 p.

ES Klintholms Arthur v. Klaus Olesen Bestået med 25 p.

ES Kenya v. Hanne Theilgaard Bestået med 28 p.

Vinderklasse ved Tuse Næs 13.3.

2. VK Klintholms Asko v. Jan Marinussen

5 VK Tobølbjergs Lamison v. Allan Nissen

Vinderklasse ved Terkelsbøl

1. vk med CK Nordvestjydens Nia v. Jan Nielsen

SJD Hagested-Gislinge 08.03.

1. Pr UK  Lamefjordens Scarlet v. Asger Mogensen

1. Pr UK Carmensita v. Kell Gustavson

2. Pr. ÅK Tobølbjergs P Scott v. Finn Johansen

SJD Prøve ved Gl. Toftegård 7.3.20

1. Pr ÅK Setterlandets Pil v. Søren Gottfredsen

SJD Prøve ved Holsted 7.3.20

1. Pr. UK Senjas Yatzy v. Thomas Bang Clausen
1. Pr. UK Tex v. Aksel Spangsberg
1. Pr. UK Setterlandets DK Peggy v. Svend Jensen
1. Pr. UK Setterlandets DK Lui v. Robert Paulsen
1. Pr. ÅK Pvn's Noah v. Aksel Spangsberg
1. Pr. ÅK Maclau Hitched Ginny Cocktails v. Sarah Jensen
1. Pr. ÅK Pvn's Nadine v. Poul Valdemar Nielsen

SJD Broby 06.03

1. Pr. UK Lammefjorden’s Scarlett v. Asger Mogensen

Pokal for prøvens bedste unghund

SJD Prøve ved Ballum 6.3.20

1. Pr UK Jaktstormens Asarek v.

1. Pr UK Setter Landet´s DKPeggy v. Svend Jensen

SJD Prøve ved Broby 6.3.20

1. Pr UK Setterlandets DK Lui v. Robert Paulsen
1. Pr. UK Lammefjordens Scarlett v. Asger Mogensen
2. Pr. ÅK Bjergagers Roma v. Erling Clausen

SJD Prøve ved Bramming 6.3.20

1. Pr UK Puk Ejer Mia Ermo Döl og Jonas Fører Allan Nissen

1. Pr. UK Herskabets Export v/ Torbjørn Riis